Додати новину
Ко всем новостям
Економіка 13.бер..2021
1613
ПРЕСИНГ БІЗНЕСУ ТРИВАЄ: скандальна суддя Волкова ухвалює рішення про незаконний обшук

ПРЕСИНГ БІЗНЕСУ ТРИВАЄ: скандальна суддя Волкова ухвалює рішення про незаконний обшук

Машина силового пресингу українських бізнесів не зупиняється. Корумповані правоохоронці та продажні судді знову намагаються паралізувати роботу вітчизняних підприємств, в очікуванні жирних відкатів. Методи ті ж самі: реєстрація фейкових кримінальних проваджень, черговий незаконний обшук і безпідставні судові рішення слідчого судді.

 

Цього разу підприємливі правоохоронці нафантазували для нас нове звинувачення і зареєстрували кримінальне провадження № 12020000000000934 (від 29.09.2020) за сфабрикованим фактом примусу до виконання цивільно-правових зобов'язань, вчинене організованою групою осіб (ч. 3 ст. 355 КК України). Простіше кажучи, нас звинувачують у незаконній колекторської діяльності.

 

10 лютого 2021 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва  Волкова С.Я. за клопотанням старшого слідчого з особливо важливих справ ГСУ НПУ Охотника А.А., у рамках кримінального провадження № 12020000000000934, ухвалює рішення на обшук офісного приміщення в Черкасах, що орендує наша компанія.

 

У цьому кримінальному провадженні, на відміну від попередніх, фігурують потерпілі. На допиті в якості потерпілого виступив керівник Державної міграційної служби України Соколюк М.Ю.  – ще один підлеглий МВС України. Як ми бачимо, тепер незаконні дії корумпованих правоохоронців підтримують й інші українські держслужбовці.

 

Потерпілий Соколюк повідомив, що у вересні на його номер телефону, а також на номери його заступників Науменко Н.М. і Донського С.М. прийшли повідомлення через месенджер Viber про те, що у їх КОЛИШНЬОГО ПРАЦІВНИКА є невиплачений кредит – і повернення котів тепер вимагають від керівництва ДМС України. У месенджер Telegram нібито надходили погрози з вимогою виплати кредитного боргу колишнього співробітника. Ось так схему закрутили.

 

Інформація про те, що офіс цієї колекторської компанії знаходиться за адресою м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграда, будинок 22-А, корпус 3, поверх 2, офіс 206, надійшла від Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції. Назву компанії в кримінальному провадженні не вказано. Однак, було нібито встановлено, що суб'єкт господарської діяльності працює, використовуючи конспіративні методи, змінює адреси розташування офісів і не реєструє діяльність юридичної особи з надання колекторських послуг. На підставі цього Волкова дає дозвіл на вилучення техніки, документообігу та готівкових коштів за вказаною адресою.

 

Цікава довідка. Світлана Яківна Волкова – скандальна суддя, яка в 2014 році була відсторонена від посади Вищою кваліфікаційною комісією суддів за внесення неправосудних рішень. Як повідомляє «Українська правда» і «Zahid.net» , Світлана Волкова змінила запобіжний захід з утримання під вартою на домашній арешт для екс-командира «Беркута» Дмитра Садівника, який фігурував у справі про розстріл 48 активістів Майдану. Прокурори вимагали 7 років арешту, але, завдяки Волковій, Садівник наступного дня втік до Криму, його оголосили в розшук. У 2016 році Волкову звільнили за винесення неправосудних рішень, але в 2019 році вона відновилася на посаді слідчого судді.

 

Саме суддя Волкова нещодавно, 25 січня 2021 року, ухвалила ще одне неправомірне рішення на безпідставний обшук офісного приміщення моєї компанії за адресою: м. Київ, вул. Оболонська, 29. Слідчі дії проводили в рамках кримінального провадження № 12018000000000698, за яким ми ВЖЕ отримали понад 50 позитивних рішень суду про повернення раніше вилученої техніки! 29 січня 2021 старший слідчий Міський І. І. разом із загоном спеціального призначення ТОР провели обшук і в черговий раз незаконно вилучили майно ТОВ «ПРОФ ЕДВАЙС». 

Але справедливість та істина взяли гору! Розглянувши скаргу адвоката слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Бусик 23 лютого 2021 року визнала обшук НЕЗАКОННИМ і зобов’язала слідчого повернути всю вилучену техніку ТОВ «ПРОФ ЕДВАЙС» без виключення (ун. № 757/5617/21-к)!

 

 

 

 

 

 

Тепер повернемося до Черкас. Раніше, за адресою м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграда, будинок 22-А, корпус 3, поверх 2, офіс 206, де розташований офіс компанії «ДАТА КОНСАЛТИНГ», вже проводили два обшуки. У рамках кримінального провадження № 42019101020000182 проводили обшук із вилученням техніки 30 жовтня 2020 року. У цьому КП ТОВ «ДАТЕ КОНСАЛТИНГ» інкримінують ч. 3 ст. 190 КК України –  шахрайство, вчинене у великих розмірах. Ухвалу на обшук підписала інший слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Константінова К.Е. Ось тільки суддя Константінова дала дозвіл на обшук певних приміщень, серед яких адресу офісу нашої компанії НЕ ЗАЗНАЧЕНО! Слідчий Огаренко С.К. провів незаконний обшук з вилученням майна, дозволу на який він не мав!

 

 

 

 

Слідчий Огаренко С.К., незважаючи на відсутність дозволу на обшук, вривається в орендоване приміщення і вилучає майно організації, що веде законну господарську діяльність. Після того, як слідчий порушив закон, прокурори звернулися з клопотанням до слідчого судді і нашвидкуруч «узаконили» незаконно проведений обшук. Для цього використали непередбачену законом і нерелевантну в цьому КП процедуру. Згідно ч. 3 ст. 233 КПК України слідчий не має права проводити обшук без рішення слідчого судді. Виняток становлять невідкладні випадки, пов'язані з порятунком життя людей або майна, або з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. Тільки в цих випадках слідчий і прокурор можуть зробити обшук, а після – подати клопотання за фактом обшуку слідчому судді. Якщо вищевикладених підстав не було, тоді дії слідчого є незаконними.

 

Через очевидну безпідставність проведених обшуків 15 грудня 2020 року ми отримали рішення Печерського районного суду м. Києва на повернення вилученого під час обшуку майна:

 

 

 

 

 

 

 

Слідчого Огаренка С.К. зобов'язали повернути майно ТОВ «ДАТА КОНСАЛТИНГ» (23 системних блоки, 23 клавіатури, 23 монітора) рішенням суду два місяці тому. Але домогтися повернення незаконно вилученої техніки наші адвокати не можуть. Чому? Тому, що вилучена під час обшуку техніка давно розпродана заповзятливими представниками ГСУ НПУ, повертати більше НІЧОГО.

 

Взагалі, перший обшук за вказаною адресою провели ще 2,7 роки тому, коли там розташовувався офіс нашої партнерської компанії ТОВ «ЕМБІЕМ ЮКРЕЙН». Правоохоронці ось уже три роки відпрацьовують одну й ту саму схему в одному Черкаському офісі, просто кожен раз з новим кримінальним провадженням. Незаконно вилучену під час першого обшуку оргтехніку нам досі не повернули. Вона просто зникла. Кримінальне провадження давно закрили, а старший слідчий Черкаського відділу поліції ГУНП Ходосовська Ольга Валеріївна, яка проводила обшук, тепер розшукує наше майно по всьому місту. До Генеральної прокуратури ми надіслали скаргу на бездіяльність старшого слідчого Ходосовської. Нарешті, за  фактом розкрадання незаконно вилученого майна зареєстровано кримінальне провадження з внесенням в ЄРДР. Ольга Валеріївна неодмінно відповість за вчинену крадіжку. Впевнені, слідом за Ходосовською, покарання за розкрадене майно ТОВ «ДАТА КОНСАЛТИНГ» отримають слідчі Огаренко Святослав Костянтинович і Охотник Андрій Анатолійович.

 

Кругова порука і неписані закони для українських силовиків дозволяють їм роками тероризувати бізнес і жити за рахунок підприємців. Чому українські бізнеси зобов'язані дотримуватися закону, створювати робочі місця та сумлінно сплачувати податки до бюджету, якщо замість захисту та підтримки від держави ми отримуємо тільки свавілля правоохоронців і правову незахищеність? Скільки ще незаконних обшуків допустять продажні слідчі судді і прокурори? Як довго вітчизняний підприємець буде потерпіти від тиску злодіїв у погонах?!

 

Сподіваємося, незабаром ми отримаємо відповіді на ці питання від Голови Національної поліції, Генерального прокурора України та Голови Державного бюро розслідувань!

Читати в соцмережі

Автор: Андрей Мартынюк

Коментарі

arrow